آب و هوا بازار منابع فعالیت تسهیلات تسهیلات مسکن

آب و هوا: بازار منابع فعالیت تسهیلات تسهیلات مسکن پرداخت یارانه اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ۳۶ هزار سکه پیش‌فروش شد

در ادامه اجرای طرح پیش فروش سکه، آخرین آمار حاکی از پیش فروش حدود ۳۶ هزار قطعه در چهار روز نخست است. 

۳۶ هزار سکه پیش‌فروش شد

۳۶ هزار سکه پیش فروش شد

عبارات مهم : بازار

در ادامه اجرای طرح پیش فروش سکه، آخرین آمار حاکی از پیش فروش حدود ۳۶ هزار قطعه در چهار روز نخست هست.

به گزارش ایسنا، از ۱۷ بهمن ماه امسال بانک مرکزی نسبت به پیش فروش سکه از کانال بانک ملی اقدام کرد. در چهار روز گذشته از برگزاری این پیش فروش متقاضیان حدود ۳۶ هزار قطعه پیش خرید کرده اند.

جزئیات فروش از این حکایت دارد که در روز پیش فروش اول- سه شنبه هفته گذشته- حدود ۱۲ هزار و ۲۰۰ قطعه سکه تمام بهار آزادی در ۶۱۸ درخواست به صورت قطعی پیش فروش شد. در دومین روز نیز درخواست پیش خرید ۱۴ هزار و ۱۰۶ قطعه سکه در قالب ۹۹۷ فقره سند ثبت شد. در روز سوم شعب بانک ملی بیش از ۸۰۰۰ قطعه سکه پیش فروش کردند و در مجموع تا امروز تا حدود ۳۶ هزار قطعه رسیده است.

۳۶ هزار سکه پیش‌فروش شد

با توجه به مبلغ یک میلیونی که در پیش فروش بابت هر قطعه دریافت می شود تاکنون حدود ۳۶ میلیارد تومان از دست مردم خارج و جذب شبکه بانکی شده است است.

برای پیش فروش سکه نهایی اعلام نشده است و متقاضیان می توانند در روزهای کاری به بیش از ۳۰۰ شعبه بانک ملی مراجعه کرده و با ارائه کارت ملی نسبت به پیش خرید اقدام کنند. فروش سکه فقط جهت قطعه تمام بهار انجام می شود و در ابتدا به ازای هر قطعه یک میلیون تومان دریافت و مانده در وقت سر رسید تسویه می شود، فروش با قیمت قطعی نیست. جهت تحویل شش ماهه، چهار درصد و جهت سکه های تحویلی در سررسید یک ساله، ۹ درصد تخفیف از قیمت روز تحویل در نظر گرفته شده است هست. آینده نگری بانک مرکزی بر این است که در وقت تسویه تا ۱۵ درصد و حتی زیاد جهت خریدار سکه بازده وجود داشته باشد.

در ادامه اجرای طرح پیش فروش سکه، آخرین آمار حاکی از پیش فروش حدود ۳۶ هزار قطعه در چهار روز نخست است. 

در جریان پیش فروش سکه، حراج آن نیز به روال حدود دو ماه گذشته سه روز در هفته در بانک کارگشایی انجام می شود. بانک مرکزی علت برگزاری حراج را اقدام جهت تعدیل قیمت و خالی کردن حباب سکه در کنار حراج می داند. با توجه به اینکه حراج محدود به پایتخت کشور عزیزمان ایران بود و در شهرستان ها امکان آن وجود نداشت بانک مرکزی اعلام کرد که پیش فروش را نیز به طور سراسری در دستور کار قرار داده است.

سکه تمام بهار آزادی در بازار امروز تا یک میلیون و ۵۲۵ هزار تومان فروش رفته هست. بانک مرکزی اعتقاد است اگر حراج و پیش فروش انجام نمی شد به طور حتم اکنون قیمت سکه در بازار بیش از ارقام فعلی بود.

واژه های کلیدی: بازار | مرکزی | میلیون | میلیونی | روز گذشته | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs