آب و هوا بازار منابع فعالیت تسهیلات تسهیلات مسکن

آب و هوا: بازار منابع فعالیت تسهیلات تسهیلات مسکن پرداخت یارانه اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز بازار خودرو قیمت‌ها باید کم کردن یابد ، واردات ماشین متوقف نشده

در حالیکه با اقدام اخیر وزارت صنعت، معدن و تجارت در توقف ثبت سفارش تازه جهت واردات ماشین بعضی واردکنندگان با نشانه فشار بر این وزارتخانه از توقف واردات و زیاد ک

قیمت‌ها باید کم کردن یابد ، واردات ماشین متوقف نشده

واردات ماشین متوقف نشده/ قیمت ها باید کم کردن یابد

عبارات مهم : بازار

در حالیکه با اقدام اخیر وزارت صنعت، معدن و تجارت در توقف ثبت سفارش تازه جهت واردات ماشین بعضی واردکنندگان با نشانه فشار بر این وزارتخانه از توقف واردات و زیاد کردن قیمت خودروهای وارداتی سخن می گویند قائم مقام این وزارتخانه به این فضاسازی ها تصویر العمل نشان داده و تاکید کرد که واردات ماشین همچنان ادامه داشته و با توجه به زیاد کردن شدید واردات، قیمت خودروهای وارداتی نه زیاد کردن بلکه باید کم کردن یابد.

به گزارش ایسنا، در سه ماهه نخست امسال واردات ماشین رشد بیش از ۱۳۰ درصدی داشت. رشد شدید واردات ماشین موجب شد تا وزارت صنعت، معدن و تجارت با نشانه ساماندهی واردات خودرو، ثبت سفارش تازه جهت واردات این محصولات را تا وقت تصویب نهایی طرح “ساماندهی واردات خودرو” در هیات دولت، متوقف کند هرچند که واردات ماشین براساس ثبت سفارش های پیشین همچنان ادامه دارد.

قیمت‌ها باید کم کردن یابد ، واردات ماشین متوقف نشده

به دنبال این اقدام وزارت صنعت، معدن و تجارت ولی بعضی واردکنندگان ماشین به علت به خطر افتادن منافعشان به تکاپو افتاده و تلاش کردند به این وزارتخانه فشار بیاورند تا ثبت سفارش تازه جهت واردات ماشین را از سر بگیرد به همین علت در گفت وگوهایی عنوان کردند که به علت توقف ثبت سفارش، واردات ماشین متوقف شده است و این عنوان باعث کم کردن عرضه و به دنبال آن زیاد کردن قیمت ها در بازار شده است و خواهد شد.

جوسازی واردکنندگان ماشین جهت ملتهب نشان دادن بازار خودروهای وارداتی و مطرح کردن احتمال زیاد کردن قیمت ها به علت توقف واردات موجب شد تا قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت شخصا وارد عمل شده است و با رد ادعاهای واردکنندگان ماشین تاکید کند که از یک سو واردات ماشین از محل ثبت سفارش های پیشین همچنان ادامه داشته و متوقف نشده است و از سوی دیگر با توجه به زیاد کردن قابل توجه واردات، قیمت خودروهای وارداتی نه زیاد کردن بلکه باید کم کردن یابد.

در حالیکه با اقدام اخیر وزارت صنعت، معدن و تجارت در توقف ثبت سفارش تازه جهت واردات ماشین بعضی واردکنندگان با نشانه فشار بر این وزارتخانه از توقف واردات و زیاد ک

مجتبی خسروتاج در این زمینه اظهار کرد:” با ثبت سفارشات آخرهای سال گذشته و چهار ماه ابتدایی سال جاری، حداقل تا شش ماه آینده از محل این ثبت سفارشات واردات ماشین به کشور در جریان است و خواهد بود”.

وی ادامه داد:” توقف ثبت سفارش تازه واردات ماشین به معنی توقف واردات نیست… آنچه در حال حاضر وارد می شود ناشی از ثبت سفارش آخرهای سال گذشته و چهار ماهه اول امسال است و تا دی ماه امسال نیز وقت ورود آن وجود دارد”.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تجارت تاکید کرد:” خریداران ماشین آگاه باشند که محدودیتی در واردات ماشین از محل ثبت سفارشات قبلی وجود ندارد و آنچه در چهار ماهه اول امسال ثبت سفارش شده است به مراتب بالاتر از ثبت سفارش دوره مشابه سال قبل است که در صورت واردات در شش ماه آتی می تواند منجر به کم کردن قیمت ها شود لیکن عرضه نسبت به دوره مشابه سال گذشته نیز زیاد کردن یافته است”.

قیمت‌ها باید کم کردن یابد ، واردات ماشین متوقف نشده

در این شرایط باید دید با براق سازی وزارت صنعت، معدن و تجارت و تاکید بر آزاد بودن و ادامه داشتن واردات خودرو، آیا واردکنندگان این محصول به التهاب آفرینی در بازار ماشین و تلاش جهت زیاد کردن قیمت ها آخر خواهند داد!؟.

واژه های کلیدی: بازار | تجارت | خودرو | ماشین | واردات | ثبت سفارش | خودروهای وارداتی | قیمت خودروهای وارداتی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs